Extraliga play off dnes živě: Pardubice vs. Mountfield HK stream

Vůbec poprvé v dějinách play off české extraligy se proti sobě postaví Pardubice a Mountfield HK. Regionální rivalové z východních Čech letos mezi sebou utvoří čtvrtfinálovou dvojici. První dva zápasy série hrané na čtyři vítězná utkání bude hostit pardubická Enteria Aréna, Dynamo se v úvodu ujalo vedení 1:0.

AKTUALIZACE: Pardubice zvítězily v sérii 4:1 a postupují do semifinále. Střetnou se buď s Kometou (4), Litvínovem (5), nebo Českými Budějovicemi (6) podle toho, který nejhůře nasazený tým projde z ostatních sérií.

Živý přenosInformaceVýsledky
Pardubice – Mountfield HK
Vzájemná bilanceTip

Bitka mezi Davidem Musilem (Pardubice) a Jordannem Perretem ve východočeském derby 48. kola základní části ELH 2023/24 Foto: Profimedia

Tipsport extraliga čtvrtfinále play off 2024 dnes: Kde sledovat HC Dynamo Pardubice vs. Mountfield HK živě online livestream zdarma?

Čtvrtfinále mezi Dynamem a hradeckým Mountfieldem slibuje parádní podívanou. Východočeská derby totiž vždy bývají kořením Tipsport ELH. Teď si jich užijeme do sytosti. Potvrdí Perníkáři roli favorita, nebo se hokejisté Hradce Králové postarají o sportovní senzaci? Druhý duel vyostřené série začíná v sobotu 15. března 2024 od 15:00. Zápas můžete sledovat online v živém přenosu na TV Tipsport.

sipka Sledujte hokej Pardubice vs. Mountfield HK živě a zdarma ZDE

Sleduj play off hokejové Extraligy na TV Tipsport

Kurzy na hokej Pardubice - Mountfield Hradec Králové dnes, informace o sérii čtvrtfinále play off ELH 2023/24

Pardubické Dynamo prošlo základní části jako nůž máslem. Už od úvodních kol se usadilo na 1. místě a s rekordním počtem 121 získaných bodů konečnou tabulku také ovládlo. Do play off tedy jde v pozici nejvážnějšího kandidáta na zisk mistrovského titulu.

To Mountfield HK nasbíral v první fázi sezony 75 bodů. Mezi oběma čtvrtfinálovými soky je tedy markantní rozdíl 46 bodů. Družina Tomáše Martince pak musela po obsazení 8. příčky do předkola play off ELH, kde si však jednoduše poradila s Vítkovicemi poměrem 3:0.

Asi nikoho nepřekvapí, že v této čtvrtfinálové sérii play off hokejové extraligy 2024 bookmakeři jednoznačně favorizují Pardubice.

Například u Tipsportu si můžete na postup vítěze základní části do semifinále vsadit s nízkým kurzem 1,13. Naopak neočekávaný úspěch hradeckého Mountfieldu je ohodnocen kurzem 5,60. Níže si prohlédněte, jak se čísla změnila po úvodním vítězství Dynama 5:4 po prodloužení.

🏟️Domácí hala: Enteria Aréna ČPP Aréna
🏆Umístění v ZČ 23/24: 1. místo (121 b.) 8. místo (75 b.)
Kurzy na postup: 1,13 5,60
🏒Vzájemné zápasy 23/24: 4:0 pro Pardubice
🕒Datum 2. zápasu: 16. března 2024, od 15:00 (Enteria Aréna)
📺Živý přenos: TV Tipsport, Chance TV, O2 TV Sport

Čtvrtfinále play off hokejové extraligy HC Pardubice vs. Mountfield Hradec Králové: výsledky, stav série, zápasy a skóre

V této sekci naleznete výsledky z jednotlivých utkání a také průběžný stav série čtvrtfinále play off Tipsport ELH 2024 mezi Pardubicemi a hradeckým Mountfieldem.

Po uplynutí každého zápasu si zde můžete přečíst krátké review a také prohlédnout základní statistické údaje. Jak vypadaly sestavy týmů, které mužstvo bylo střelecky aktivnější a kdo skóroval? To se dozvíte právě v následujících odstavcích.

23. 3., 17:00 Pardubice vs. Mountfield HK (5. zápas) 3:2

Hokej extraliga play off Pardubice - Mountfield HK: 1. zápas (15. 3. od 18:00), výsledek, sestavy, střelci

Úvodní buly této třaskavé série bylo vhozeno v pátek 15. března v 18:00. Dějištěm zápasu byla pardubická Enteria Aréna, kde po dramatickém průběhu domácí Dynamo zvítězilo 5:4 po prodloužení.

Střelecký účet letošního čtvrtfinále načal královéhradecký Perret. V šesté minutě, po skoro pět minut trvajícím úseku bez přerušení, u mantinelu přebruslil soupeře a po naznačení kličky objel branku. Z nulového úhlu se puk odrazil od brusle bránícího Dvořáka a Mountfield se ujal vedení. To po 12 minutách hry navýšil McCormack, jenž v přesilovce po přechodu do útočného pásma zamíchal pukem a švihem prostřelil vše před sebou.

Zkraje druhé třetiny Pardubice dohrávaly přesilovku. Krátce po jejím konci po sérii přihrávek mezi Sedlákem a Pánikem puk doputoval až k Zohornovi, jenž tváří v tvář Paříkovi mířil přesně. Minutu poté Mandát žabkou vyhodil kotouč z obranného pásma. Poulíček vyhrál sprinterský souboj a chytrou zadovkou před brankou našel volného Vondráčka – vyrovnáno.

V půlce zápasu hostující Jank nasměroval do samostatného úniku Pavláka, přesná střela nad Willovu vyrážečku vrátila Hradci vedení. To ale vydrželo jen pět minut; obránce Dynama Hájek střílel od pravého mantinelu a puk těsně před Paříkem tečoval Zohorna, jenž svým druhým gólem večera upravil skóre na 3:3 po dvou třetinách.

Také v úvodu třetí části Dynamo dohrávalo přesilovku, po brzkém vyloučení Miškáře šel Hradec dokonce do tří. 54 sekund trvající dvojnásobnou výhodu už po 13 sekundách využil Sedlák, když nikým nehlídán zakončil rychlý ťukec několika pardubických hráčů. V 50. minutě Mountfield srovnal krok; zatímco Will po zákroku zůstal povyjetý z klece, Pavlík od zadního mantinelu nahodil puk před bránu a Tamáši jej s pomocí Willovy výstroje dopravil přesně k tyči. Za stavu 4:4 zápas dospěl do prodloužení.

To trvalo jen 85 sekund. Košťálkova střela se od clonícího Zohorny odrazila k volnému Kautovi, na kterého zírala odkrytá klec – a autor tří vítězných gólů z prodloužení v základní části se nemýlil. Pardubice se díky výhře 5:4 po prodloužení ujaly vedení 1:0 na zápasy.

1. zápas Pardubice vs. Mountfield HK – 5:4 p.p. (0:2, 3:1, 1:1, 1:0)

• Góly:  21:03 Zohorna (Pánik + Sedlák), 22:12 Vondráček (Poulíček), 34:41 Zohorna (Hájek), 41:00 Sedlák (PP, Hyka + Košťálek), 61:25 Kaut (Košťálek + Zohorna) – 05:32 Perret, 12:01 McCormack (PP), 29:14 Pavlík, 49:55 Tamáši (Pavlík)
  • Střely: 36:33
  • Trestné minuty: 12:14
  • Brankáři: Roman Will (29/33) – Lukáš Pařík (31/36)
  • Sestava Pardubic: Will (Pavlát) – Čerešňák, D. Musil, Košťálek, Dvořák, Hájek, Vála, Kolář – Hyka, Sedlák (C), Pánik – Radil, Zohorna, Kousal – Kaut, A. Musil, Paulovič – Vondráček, Poulíček, Mandát
  • Sestava Hradce Králové: Pařík (Lukáš) – Blain, Freibergs, Pláněk, Pavelka, McCormack, Jank, Kalina – Jasper, Tamáši, Perret – Jergl, Klíma, Okuliar – Šťastný, Estephan, Eberle (C) – Miškář, Lalancette, Pavlík

Tipsport extraliga play-off 2024 Pardubice - Mountfield HK: 2. zápas (16. 3. od 15:00), výsledek, report, statistiky

Taktéž druhé utkání se uskutečnilo v pardubickém hokejovém svatostánku a to sobotu 16. března 2024 už od 15:00. Pardubice získaly i druhý bod, když šest sekund před koncem vstřelily vítězný gól na 3:2.

Na rozdíl od prvního zápasu čekali diváci na úvodní gól až do druhé třetiny. Ve 29. minutě vypálil Vála a na brankovišti jeho střelu tečoval Vondráček, který poslal Dynamo do vedení.

Hradec ale o pět minut později srovnal stav, když v přesilovce Klíma parádní křížnou přihrávkou našel Jergla, který z voleje poslal puk do odkryté brány.

Mountfield HK měl i ve třetí třetině velké šance v početní výhodně, ale nakonec se prosadil až v plném počtu hráčů na ledě. Buly v útočném pásmu vyhrál Tamáši na Pláňka, ten posunul na Freibergse, jehož rána od modré skončila v čase 48:02 za Willem, který měl zakrytý výhled kvůli projíždějící dvojici hráčů na brankovišti.

Pardubice ale brzy vyrovnaly, za necelou minutu od inkasované branky totiž dostaly možnost téměř dvou minut hry 5 na 3. Využil ji Pánik, jehož přihrávka přes brankoviště se šťastně odrazila od Paříkovy brankářské hole do sítě.

Když už to vypadalo, že i ve druhém zápase dojde na prodloužení, ujel pár sekund před koncem třetí třetiny Radil po kravém křídle. Vypálil z úhlu na Paříka, který sice vyrazil tuto střelu betonem, ale dojíždějící Kousal pohotově dorazil puk do sítě a poslal Pardubice do vedení 2:0 v sérii.

2. zápas Pardubice vs. Mountfield HK – 3:2 (0:0, 1:1, 2:1)

• Góly: 28:34 Vondráček (Vála + Poulíček), 49:50 Pánik (PP, Kaut + Čerešňák), 59:54 Kousal (Radil + Will) – 33:15 Jergl (PP, Klíma + McCormack), 48:02 Freibergs (Pláněk + Tamáši)
  • Střely: 31:32
  • Trestné minuty: 18:14
  • Brankáři: Will (30/32) – Pařík (28/31)
  • Sestava Hradce Králové: Pařík (Lukáš) – Blain, Freibergs, Pláněk, Pavelka, McCormack, Kalina, Pilař – Jasper, Tamáši, Perret – Jergl, Klíma, Okuliar – Šťastný, Estephan, Eberle (C) – Miškář, Lalancette, Pavlík

ELH playoff čtvrtfinále Mountfield HK - Pardubice: 3. zápas (19. 3. od 17:00), výsledek, góly, sestavy

Po úvodních dvou soubojích následovaly dva dny volna. Pak se čtvrtfinálová série přesunula o přibližně 20 km severněji od Pardubic – do královéhradecké ČPP Arény. Třetí utkání odstartovalo v úterý 19. března 2024 v 17:00. V další vyrovnané bitvě Mountfield HK zvítězil 2:1 po nájezdech a snížil tak stav série na 1:2.

Po první třetině platilo bezbrankové skóre, vyložené šance si oba týmy vytvářely jen sporadicky. Domácí Hradec Králové v druhé půli třetiny ubránil oslabení, právě vyloučený Pavlík v 19. minutě v největší příležitosti nastřelil tyčku Willovy branky.

Ani dalších dvacet minut patový stav nezlomilo. Hra nabrala na intenzitě, diváci viděli několik potyček i nedovolených zákroků. Ani královéhradecká přesilovka po vyloučení Hájka, ani dvě pardubické výhody díky trestům pro Jaspera s Blainem však změnu skóre nepřinesly.

Třetí dějství přineslo další nálož vyhrocených okamžiků – a konečně také góly. Domácí Lvi se ujali vedení ve 42. minutě, když Lalancette v protiútoku zavezl kotouč do útočné třetiny. Tam ho převzal Miškář, jenž se natlačil až do brány; střelu odraženou od Willova betonu úspěšně doklepl Pavlík. O šest minut později slavili hosté. Radil při úniku dvou proti jednomu předal puk nehlídanému Kousalovi, který neměl problém trefit odkrytou klec.

V 57. minutě ještě Dynamo slavilo Paulovičovu trefu, ta však byla po trenérské výzvě odvolána – Zohorna při pobytu v brankovišti zatlačil na Paříkův beton. S třetí sirénou tak platil stav 1:1, už druhé východočeské derby ve čtvrtfinále dospělo do prodloužení.

V jeho úvodu se domácí Jergl s Klímou dostali do přečíslení dvou na jednoho, Jergl ovšem nedokázal přihrát a Will jeho pokus bez obtíží vykryl. V dalších minutách byla hra z obou stran opatrná, ani Dynamo si během přesilovky v půli třetiny nevytvořilo vyložené příležitosti. Až tři minuty před koncem usedl hostující Poulíček po podražení Miškáře na trestnou lavici, Hradec se ve zbytku prodloužení dostal do obrovského tlaku. Gól z něj ovšem nevytěžil, o vítězi tak rozhodovaly nájezdy.

Dynamo v nich před pátou sérií vedlo, když se v jeho dresu prosadili Hyka s Pánikem. Domácí Pavelka ovšem klíčový pokus proměnil a vynutil tak prodloužení nájezdů – aby ho v osmé sérii další trefou mezi Willovy betony sám ukončil. Jeho gól znamená, že série se minimálně jednou vrátí do města perníku.

3. zápas Mountfield HK vs. Pardubice – 2:1 s.n. (0:0, 0:0, 1:1, 0:0)

• Góly: 41:31 Pavlík (Miškář, Lalancette), rozh. nájezd Pavelka – 47:31 Kousal (Radil, Košťálek)
  • Nájezdy: Šťastný ano, McCormack ne, Klíma ne, Jergl ne, Pavelka ano, Okuliar ne, Estephan ne, Pavelka ano – Kaut ne, Hyka ano, Pánik ano, Sedlák ne, Paulovič ne, Hyka ne, Pánik ne, Kaut ne
  • Střely: 33:32
  • Trestné minuty: 14:10
  • Brankáři: Pařík (31/32) – Will (32/33)
  • Sestava Hradce Králové: Pařík (Lukáš) – Blain, Freibergs, Pláněk, Pavelka, McCormack, Kalina, Jank – Jasper, Tamáši, Perret – Jergl, Klíma, Okuliar – Šťastný, Estephan, Eberle (C) – Miškář, Lalancette, Pavlík
  • Sestava Pardubic: Will (Pavlát) – Čerešňák, D. Musil, Košťálek, Dvořák, Hájek, Vála, Kolář – Hyka, Sedlák (C), Pánik – Radil, Zohorna, Kousal – Kaut, A. Musil, Paulovič – Vondráček, Poulíček, Mandát

Extraliga ledního hokeje play off 2024 Mountfield HK - Pardubice: 4. zápas (20. 3. od 17:00), statistiky, review, výsledek

Hned po úterním mači pokračovala série čtvrtým duelem, který se odehrál ve středu 20. března 2024 od 17:00. Pardubice jej vyhrály 1:0 a odskočily v sérii už na 3:1.

První třetina žádné branky nepřinesla. Domácí byli nejblíže při střele Pavelky, kterou zastavilo břevno. Za hosty se mohl prosadit Pánik, jeho nájezd ale zastavil Pařík.

Až na začátku 26. minuty se měnil stav utkání. Pardubice si vytvořily zajímavou pozici v útočné třetině a Pařík zvláštním způsobem jen tak tak vyrazil střelu z dálky. Závar pokračoval, puk se poté od mantinelu dostal na kruhu ke střele z polootočky a vyzrál na Paříka, který překvapivě nezasáhl.

Hradec pak vyvinul ve zbytku druhé části obrovský tlak se spoustou střel a řadou šancí, ale žádnou z nich nedotlačil za brankáře Willa.

Ve třetí třetině Pardubice svou hru zkonsolidovaly, nepustily Mountfield do tak drtivého náporu, kterému čelily ve druhé třetině. Čas plynul a vítěze stále určovala pouze trefa Pauloviče. Platilo to i poté, co Hradec odvolal Paříka. Dynamo tak bude mít v sobotu první možnost uzavřít čtvrtfinálovou sérii.

4. zápas Mountfield HK vs. Pardubice – 0:1 (0:0, 0:1, 0:0)

• Góly: 25:01 Paulovič (A. Musil + Hájek)
  • Střely: 24:23
  • Trestné minuty: 8:6
  • Brankáři: Pařík (22/23) – Will (24/24)
  • Sestava Hradce Králové: Pařík (Lukáš) – Blain, Freibergs, Pláněk, Pavelka, McCormack, Kalina, Jank – Jasper, Tamáši, Perret – Jergl, Klíma, Okuliar – Šťastný, Pilař, Eberle (C) – Miškář, Lalancette, Pavlík

Extraliga ledního hokeje play off 2024 Pardubice – Mountfield HK: 5. zápas (23. 3. od 17:00), statistiky, review, výsledek

Série se vrátila do pardubické Enteria areny, kde Dynamo v sobotu 23. března od 17:00 stvrdilo postup do čtvrtfinále po výhře 3:2.

Pátý zápas odstartoval lépe Hradec, který po minutě získal přesilovku 5 na 3. Využil ji Miškář, který doklepl do prázdné brány zblokovanou střelu Estephana. Pardubice srovnaly v 18. minutě, když Vála přesně zamířil a střelu přes obránce poslal do horního rohu.

Domácí ve 26. minutě otočili skóre po výborném forecheckingu Mandáta s Poulíčkem, kteří získali puk za brankou. Dostali jej na volného Vondráčka, který přibližně z bodu pro vhazování vymetl vzdálenější šibenici. Na druhé straně ale udeřil Jergl, který i přes viditelný faul dokázal v pádu zakončit tak šikovně, že překonal Willa.

Ve třetí třetině bylo k vidění několik strhujících pasáží s šancemi na obou stranách. Pánik nastřelil břevno, na opačném konci zase Jerglovu ránu zastavila tyč.

Až v 55. minutě se opět měnil stav utkání a to naposledy v sérii. Mandát dostal přihrávku mezi kruhy a z otočky pohotově vypálil nad Paříkovu vyrážečku. Pardubice udržely vedení 3:2 i přes závěrečný tlak Mountfieldu a postoupily do semifinále.

sipka Preview 5. zápasu

5. zápas Pardubice vs. Mountfield HK – 3:2 (1:1, 1:1, 1:0)

• Góly: 17:30 Vála (Hájek + Sedlák), 25:55 Vondráček (Poulíček + Mandát), 54:24 Mandát (Vondráček) – 1:46 Miškář (PP, Estephan + Blain), 33:10 Jergl
  • Střely: 32:24
  • Trestné minuty: 8:4
  • Brankáři: Will (22/24) – Pařík (29/32)
  • Sestava Pardubic: Will (Pavlát) – Čerešňák, D. Musil, Košťálek, Dvořák, Hájek, Vála, Houdek – Hyka, Sedlák (C), Pánik – Radil, Zohorna, Kousal – Kaut, A. Musil, Paulovič – Vondráček, Poulíček, Mandát
  • Sestava Hradce Králové: Pařík (Lukáš) – Blain, Freibergs, Pláněk, Pavelka, McCormack, Kalina, Jank – Jasper, Tamáši, Okuliar – Jergl, Klíma, Perret – Šťastný, Estephan, Eberle (C) – Miškář, Lalancette, Pavlík

Historicky nejúspěšnější tým základní části ELH vstupuje do play off! Naplní Pardubice očekávání?

V současnosti nejbohatší extraligový klub měl letošní sezonu hodně pestrou. Kromě domácí ELH zápolil v Hokejové lize mistrů, kam se kvalifikoval jako jeden ze tří českých týmů. Dále obdržel pozvánku na prestižní Spenglerův pohár.

V mezinárodní klubové soutěži Pardubice proklouzly mezi osmičku nejlepších evropských mužstev, ve čtvrtfinále pak nestačily na finský celek Lukko Rauma. Na Spengler Cupu se dostaly až do finále, tam se ale musely sklonit před domácím Davosem.

V úvodní části české extraligy pak Dynamo bezezbytku plnilo roli nejžhavějšího favorita soutěže. Jeho jediným vážným konkurentem v boji o Pohár Jaroslava Pouzara pro vítěze základní části byla Sparta, které však po odehrání všech 52 kol chybělo na Perníkáře 10 bodů.

S celkovým počtem 121 nasbíraných bodů dokonce Pardubice stanovily nový extraligový rekord. Dosavadním maximem bylo libereckých 118 bodů ze sezony 2015/16, tohle číslo ale Východočeši překonali tříbodovým vítězstvím v posledním kole nad Českými Budějovicemi.

Bodové rekordy základní části Tipsport ELH

1. Pardubice – 121 bodů (sezona 2023/24)
  2. Liberec – 118 bodů (sezona 2015/16)
  3. Hradec Králové – 116 bodů (sezona 2021/22)
  4. Třinec – 112 bodů (sezona 2021/22)
  5. Pardubice – 111 bodů (sezona 2002/03)

Dynamo jako jediné mužstvo v tomto ročníku překročilo hranici 200 nastřílených gólů. Jeho hráči celkově nasázeli 203 branek, což činí průměr necelých 4 přesných tref na jedno utkání.

Nejpřesnějším střelcem a zároveň i nejproduktivnějším hráčem týmu se stal kapitán Lukáš Sedlák. Jednatřicetiletý centr se 194 starty v zámořské NHL dohromady nasbíral 47 bodů za 25 zásahů a 22 asistencí. To mu stačilo na dělené 2. až 3. místo mezi extraligovými šutéry, v produktivitě pak bral 7. přičku.

Do TOP 10 kanadského bodování základní části ELH 2023/24 pronikl ještě křídelník Lukáš Radil, který se prezentoval 46 zápisy (21+25). Níže se pak můžete podívat na elitní pětici týmové produktivity Pardubic.

Týmová produktivita Pardubic v základní části ELH 23/24

1. Lukáš Sedlák (F) – 47 bodů (25+22), 44 zápasů
  2. Lukáš Radil (F) – 46 bodů (21+25), 52 zápasů
  3. Tomáš Hyka (F) – 45 bodů (16+29), 49 zápasů
  4. Robert Kousal (F) – 41 bodů (10+31), 52 zápasů
  5. Peter Čerešňák (D) – 37 bodů (8+29), 51 zápasů

Jak sami můžete vidět, skvělé výkony podával také Peter Čerešňák, jehož 37 bodů mu vyneslo 3. příčku v produktivitě obránců. Slovenský zadák v průměru tráví na ledě 22:04, což je nejvyšší ice-time z celého pardubického mužstva a osmý nejvyšší v Tipsport ELH.

Perníkáři navíc disponují zřejmě nejsilnější brankářskou dvojící v extralize. Roman Will i Dominik Pavlát, kterého vedení získalo z Plzně v průběhu sezony formou tradu za Milana Kloučka, patří k nejužší špičce maskovaných mužů z české nejvyšší soutěže.

Nejlepší střelec: L. Sedlák (22 gólů)
Nejlepší nahrávač: R. Kousal (31 asistencí)
Lídr bodování: L. Sedlák (22+25)
Nejtrestanější hráč: T. Zohorna (35 TM)
Brankáři: R. Will (39 Z, 31 W, zákroky 91,71 %)
D. Pavlát (4 Z, 3 W, zákroky 94,17 %)

Sleduj všechny streamy na jednom místě na Tipsport TV

Hradecký Mountfield nemá co ztratit. Bude favoritovi série zatápět?

V polovině základní části se obhájce stříbra řadil mezi elitní čtyřku, výsledkově slabší období okolo Vánoc však znamenalo rychlý propad tabulkou. Jakožto 8. nejvýše postavený tým po odehrání všech 52 kol pak hradecký Mountfield v předkole narazil na deváté Vítkovice.

Hokejová veřejnost i sázkové kanceláře očekávali nejvyrovnanější předkolovou sérii, opak byl ale pravdou. Hradec nepovolil svému soupeři ani jeden zápas a Ostravany tak přejel poměrem 3:0.

První dva zápasy na královéhradeckém ledě sice skončily nejtěsnějším možným rozdílem, v obou případech ale Lvi Rideru výrazně přestříleli. Ve třetím zápase hraném v Ostravar Aréně vedli už o tři branky, domácí pak korigovali skóre až při závěrečné power play. Mountfield tak po zásluze v nejkratším možném čase postoupil do další fáze vyřazovacích soubojů.

Předkolo Mountfield HK vs. Vítkovice: výsledek série 3:0

• 1. zápas: Mountfield HK vs. Vítkovice – 4:3 (střely na bránu 33:20)
  • 2. zápas: Mountfield HK vs. Vítkovice – 1:0 (střely na bránu 38:25)
  • 3. zápas: Vítkovice vs. Mountfield HK – 1:3 (střely na bránu 19:32)

sipka Profil klubu Mountfiled HK si můžete přečíst ZDE

Dvěma góly a jednou asistencí se během předkola prezentoval útočník s americkým i českým pasem Kevin Klíma. Tři body nasbírali ještě forvardi Aleš Jergl (1+2) s Davidem Šťastným (0+3).

V každém ze tří osmifinálových klání strávil kanadský bek Jeremie Blain na kluzišti minimálně 22 minut. Jeho průměrný ice-time pak dosáhl hodnoty 22:55. Jednatřicetiletý zadák byl jako tradičně aktivní i směrem dopředu, v zápase s pořadovým číslem 3 měl na svědomí vítěznou branku.

Jistým dojmem působil mezi třemi tyčemi Lukáš Pařík. Účastník dvou hokejových mistrovství U20 si ve druhém utkání dokonce připsal své první čisté konto v play off ELH. S úspěšností 93,75 % zlikvidovaných střel a průměrem 1,33 obdržených gólů na zápas se řadí vysoko i v dalších brankářských statistikách letošního play off.

sipkaZDE najdete individuální statistiky play off ELH 2024

Trenér Tomáš Martinec mohl být v minulém týdnu spokojený s hrou jeho svěřenců během přesilovek. Z 11 příležitostí dali hradečtí hokejisté čtyři góly, což činí solidní úspěšnost 36,36 %.

Během základní části přitom zůstali pod hranicí 20 % proměněných početních výhod. S úspěšností 19,05 % dokonce platili za jeden ze čtyř nejhůře hrajících extraligových týmů v přesilovce.

Vybrané statistiky Mountfieldu HK v play off 2024

• Bilance: 3-0-0-0
  • Skóre: 8:4
  • Úspěšnost přesilových her: 4/11 (36,36 %)
  • Úspěšnost ubráněných oslabení: 8/11 (72,73 %)
  • Nejproduktivnější hráč: Kevin Klíma – 3 body (2+1)
Nejlepší střelec: O. Okuliar (24 gólů)
Nejlepší nahrávač: J. Blain (27 asistencí)
Lídr bodování: O. Okuliar (24+21)
Nejtrestanější hráč: B. Jank (77 TM)
Brankáři: L. Pařík (8 Z, 5 W, zákroky 92,24 %)
J. Lukáš (16 Z, 8 W, zákroky 90,75 %)
E. Laurikainen (10 Z, 1 W, zákroky 87,05 %)

Zaregistruj se online a vsaď si u Tipsportu

Hokej Pardubice vs. Mountfield Hradec Králové: H2H, časová osa PAR - MHK, vzájemné zápasy, výsledky

Každé ze čtyř východočeských derby v základní části aktuálního extraligového ročníku skončilo výhrou Pardubic. Během prvních tří střetnutí se Mountfield ani jednou nedostal do vedení.

V posledním vzájemném střetnutí už ale Lvi sahali po vítězství. Po větší část utkání 48. kola vedli jednobrankovým rozdílem, ten však nakonec neudrželi. Tři a půl minuty před koncem základní hrací doby vyrovnal Richard Pánik, obrat v prodloužení dokonal kapitán domácích Lukáš Sedlák a bonusový bod tak nakonec zůstal v pardubické Enteria Aréně.

Pardubice vs. Mountfield HK: časová osa

• Mountfield HK vs. Pardubice – 2:4 (8. října, 9. kolo ELH 23/24)
  • Pardubice vs. Mountfield HK – 5:2 (26. listopadu, 22. kolo ELH 23/24)
  • Mountfield HK vs. Pardubice – 3:4 sn. (23. ledna, 39. kolo ELH 23/24)
  • Pardubice vs. Mountfield HK – 1:2 sn. (3. března, 52. kolo ELH 23/24)
  • Pardubice vs. Mountfield HK – zápasy play off sledujte živě ZDE

Sleduj průběh zápasu ZDE

Tip na výsledek HC Dynamo Pardubice vs. Mountfield HK online (15. 3. 2024, Tipsport extraliga play off, 1. zápas čtvrtfinále)

Pro Pardubice může být nevýhodou poměrně dlouhá pauza. Poslední utkání odehráli svěřenci Marka Zadiny v neděli 3. března, když jednoznačně porazili českobudějovický Motor výsledkem 7:2.

Naopak Mountfield se naposledy objevil na ledě v sobotu 9. března, když stvrdil svůj postup přes Vítkovice. Proto by se měl na úvod série rychleji dostat do zápasového tempa.

Nicméně výše probíraný faktor by neměl být pro Dynamo žádnou překážkou. Ve svých řadách má několik kvalitních hráčů, kteří mají zkušeností na rozdávání. Proto si myslíme, že Pardubice v této sérii povolí svému regionálnímu sokovi maximálně jeden duel.

TIP: Hradec Králové vyhraje méně než 1,5 zápasů sipka Vsadit u Tipsportu

TIP: Hradec Králové vyhraje maximálně jeden zápas