Extraliga play off dnes živě: Kometa Brno vs. Litvínov stream

Kometa Brno a Litvínov spolu dlouho závodily o čtvrté místo v základní části Tipsport extraligy. O tři body byla nakonec lepší Kometa, která díky tomu odstartuje vzájemnou sérii play off na domácím ledu. Mělo by jít o nejvyrovnanější čtvrtfinálový souboj.

Živý přenosInformaceVýsledky
Kometa Brno – Verva Litvínov
Vzájemná bilanceTip

Série Kometa Brno vs. Litvínov ve čtvrtfinále play off Tipsport extraligy 2024 startuje 17. března Foto: Profimedia

Tipsport extraliga čtvrtfinále play off 2024 dnes: Kde sledovat HC Kometa Brno vs. HC Verva Litvínov živě online?

Po pěti letech si semifinále play off zahraje Kometa, nebo Litvínov. Oba kluby už delší dobu čekají na výraznější úspěch, před touto sezonou ale mohutně posilovaly. Kdo nakonec potvrdí vysokou ambici a postoupí mezi top čtyřku, to napoví 2. zápas v pondělí 18. března od 17:00. Sledujte čtvrtfinále v online live streamu zdarma.

sipka Sledujte hokej Kometa vs. Litvínov živě a zdarma ZDE

Sleduj průběh zápasu ZDE

Kurzy na hokej Kometa Brno - Litvínov dnes, informace o sérii čtvrtfinále play off ELH 2023/24

Prakticky až do konce základní části se Kometa a Litvínov pohybovaly v tabulce na velmi podobných pozicích. A tak není překvapením, že po devíti letech dojde na tuto vzájemnou sérii play off hokejové extraligy.

Souboj čtvrtého a pátého celku soutěže vypadá už na první pohled velmi vyrovnaně, přesto Tipsport věří výrazně více Kometě. Její šanci na postup odhaduje přibližně na 65 %.

Možná je to právě výhoda startu na domácím ledě, co přimělo bookmakery vypsat na Kometu kurz 1,44. Litvínov byl na stadionech soupeřů v základní části podprůměrný (10. místo). Cheza musí v Brně alespoň jednou zvítězit, jinak nepostoupí. Tento částečný cíl Severočeši splnili hned v úvodním duelu, který ovládli 2:1 po nájezdech.

📺 Živé přenosy: TV Tipsport, TV Chance

Čtvrtfinále play off hokejové extraligy Kometa Brno vs. Verva Litvínov: výsledky, stav série, zápasy a skóre

Prohlédněte si výsledky jednotlivých zápasů čtvrtfinále play off mezi Kometou a Litvínovem. Kromě toho si můžete zkontrolovat i průběžný stav série.

Po kliknutí na dané utkání se dostanete na reportáž se souhrnem a statistickými údaji konkrétního zápasu série. Rychle tak zjistíte vše podstatné včetně sestav, střelců gólů i týmových statistik.

26. 3., 17:30 Litvínov vs. Kometa (6. zápas) 4:1

Hokej extraliga play off Kometa Brno - Litvínov: 1. zápas (17. 3. od 17:00), výsledek, sestavy, střelci

První čtvrtfinále Kometa Brno vs. Litvínov se hrálo v neděli 17. března od 17:00. Litvínov získal bod po strhujícím průběhu utkání, které Cheza vyhrála 2:1 po 9. sérii nájezdů.

Hosté vedli od 11. minuty, kdy se šťastně trefil Šalda, jehož střelu srazila brusle bránícího hráče za záda Furcha. Od té doby zůstávalo skóre stále 0:1 po většinu zápasu.

Ve třetí třetině fauloval Ščotka střílejícího Guta, kterého trefil přímo do oblasti hlavy a krku, za což dostal trest 5 minut plus do konce utkání. Litvínov ale nehrál přesilovku, mstitel Havelka, který zbil bezbranného Okála, totiž rovněž mířil do sprch.

Když už to vypadalo, že Litvínov ubrání vedení, dokázala Kometa 68 sekund před koncem přeci jen skórovat. Také Brnu pomohla teč soupeřova obránce, při hře bez brankáře pálil z první Cingel’ a jeho pokus usměrnila za výborného Tomka brusle Zileho.

Prodloužení rovněž nabídlo obrovské drama s šancemi na obou stranách, větší příležitosti si ale vytvářela Cheza. David Kaše po skvělé přihrávce bratra Ondřeje ale minul prázdnou bránu, Hlava neproměnil samostatný únik na Furcha, a v poslední minutě zastavila ránu Koblasy pro změnu tyč.

Utkání tak dospělo do nájezdů, které začínal Litvínov. Góly padly pouze ve druhé sérii, kterou otevřel pěkný blafák Davida Kašeho, na který ale odpověděl Flek.

V šesté sérii se pořadí otočilo, Flek s Davidem Kašem ale tentokrát neuspěli. Nepodařilo se to ani střelcům v šesté a sedmé sérii, ale pak posunul Gazda Kometu blíž vítězství. Ondřej Kaše ovšem v osmé sérii parádním backhandovým blafákem odmítl porážku.

Kometa v deváté sérii vsadila na Vincoura, ten ale na Tomka nevyzrál. Litvínov potřetí v nájezdech poslal na led Ondřeje Kašeho, který znovu proměnil a zajistil Cheze vedení 1:0 na zápasy.

1. zápas Kometa vs. Litvínov – 1:1 s.n. (0:1, 0:0, 1:0, 0:0)

• Góly: 10:57 Šalda (Hlava + O. Kaše) – 58:52 Cingel’ (Zbořil)
  • Nájezdy: Cingel’ ne, Flek ano, Zbořil ne, Zaťovič ne, Pospíšil ne, Flek ne, Moses ne, Gazda ano, Vincour ne – Koblasa ne, D. Kaše ano, O. Kaše ne, Kirk ne, Hlava ne, D. Kaše ne, Abdul ne, O. Kaše ano, O. Kaše ano
  • Střely: 34:30
  • Trestné minuty: 37:35
  • Brankáři: Furch (29/30) – Tomek (33/34)
  • Sestava Komety: Furch (Lukeš) – Ďaloga, Gazda, Ščotka, Holland, Kučeřík, Moro, Kaňák – Pospíšil, Kollár, Moses – Zaťovič (C), Cingel, Flek – Vincour, Marcinko, Kos – Okál, Zbořil, Kohout
  • Sestava Litvínova: Tomek (Zajíček) – Zile, Demel, Šalda, Baránek, Czuczman, Zeman, Strejček – Kirk, Sukel’ (C), Koblasa – Hlava, D. Kaše, O. Kaše – Kudrna, Jurčík, Abdul – Zygmunt, Gut, Havelka

Tipsport extraliga play-off 2024 Kometa Brno - Litvínov: 2. zápas (18. 3. od 17:00), výsledek, report, statistiky

Druhé utkání v brněnském Rondu začalo náporem Komety, která měla v úvodní třetině více šancí, včetně tutovek. Jenže gólovou radost slavili hosté z Litvínova, skóre otevřel polský útočník Pawel Zygmunt.

Po přestávce Brno nebylo daleko od vyrovnání, větší efektivitu však opět prokázala Verva. Protiútok využil Andrej Kudrna, o 3 minuty později přidal další zásah hostů Liam Kirk. To už byla na brankáře Dominika Furcha moc a své místo přenechal Štěpánu Lukešovi.

Potřebný impuls nepřišel. Snaha Komety byla dál jalová, naopak hosté potrestali vyloučení Tomáše Marcinka gólem Petra Koblasy. A necelou minutu poté už to bylo 5:0 díky další trefě Kirka.

3. třetina se hrála z povinnosti. Litvínov se nikam hnát nepotřeboval a domácí na zvrat neměli. Čestný úspěch zaznamenal v čase 49:31 Adam Zbořil. Bohužel zde došlo i na kontroverzní události. Brněnský Radek Kučeřík byl za napadení odeslán do šaten, fanoušci Komety poté polili rozhodčího pivem.

2. zápas Kometa vs. Litvínov – 1:5 (0:1, 0:4, 1:0)

• Góly: 49:31 Zbořil (Kohout) – 14:30 Zygmunt (Baránek), 26:47 Kudrna (Abdul + Jurčík), 29:47 Kirk (Czuczman + Koblasa), 36:17 Koblasa (Demel + Abdul), 37:01 Kirk (Sukel')
  • Střely: 31:21
  • Trestné minuty: 29:6
  • Brankáři: Furch (9/12), Lukeš (7/9) – Tomek (30/31)
  • Sestava Komety: Furch (30. Lukeš) – Ďaloga, Gazda, Kaňák, Holland, Kučeřík, Moro, Osburn – Pospíšil, Kollár, Moses – Zaťovič (C), Cingel’, Flek – Vincour, Marcinko, Kos – Okál, Zbořil, Kohout
  • Sestava Litvínova: Tomek (Zajíček) – Zile, Demel, Šalda, Baránek, Czuczman, Zeman, Strejček – Kirk, Sukel’ (C), Koblasa – Hlava, D. Kaše, O. Kaše – Kudrna, Jurčík, Abdul – Maštalířský, Zygmunt, Válek

ELH playoff čtvrtfinále Litvínov - Kometa Brno: 3. zápas (21. 3. od 17:30), výsledek, góly, sestavy

Po prvních dvou utkáních se série přesunula na severozápad Čech. Třetí duel hostil Zimní stadion Ivana Hlinky v Litvínově a to ve čtvrtek 21. 3. 2024 od 17:30. I tentokrát zvítězil hostující tým, Kometa otočila ve třetí třetině skóre na 4:3 a v sérii ztrácí už jen 1:2.

V první třetině sice žádný gól nepadl, ale hned v prvním střídání po změně stran se Kirk protáhl kolem obránce z pravé strany, natlačil se před bránu a forehandem překonal Furcha. Kometa ale vyrovnala v přesilovce, kterou využil Marcinko po parádní přihrávce Kollára na volej.

Holland navíc posléze překvapil Tomka nahozením od modré a Brno vedlo 2:1. Litvínovu se ale podařilo záhy srovnat. David Kaše vyjel s pukem před bránu, a když se nedostal ke střele, tak shodil puk na modrou Zilemu, jehož pokus zastavila až síť.

Ve třetí třetině se dlouho hrálo 2:2, ale Litvínov v 53. minutě využil další přesilovku po zbytečném faulu Pospíšila. Střelcem byl Kirk, který tahákem trefil díru mezi Furchovými betony.

Jenže o dvě minuty a osm sekund později bylo skóre obrácené. Po nahození od modré se Flek zorientoval na brankovišti a z dorážky vyrovnal. Následně Gazda z pravého kruhu prostřelil Tomka a Kometa vedla 4:3. Tento náskok udržela až do konce.

3. zápas Litvínov vs. Kometa Brno (0:0, 2:2, 1:2)

• Góly: 20:20 Kirk (Koblasa + Sukel’), 28:09 Zile (D. Kaše), 52:43 Kirk (PP, Zile + D. Kaše) – 22:15 Marcinko (PP, Kollár + Pospíšil), 25:46 Holland (Kučeřík), 53:34 Flek (Cingel’ + Zaťovič), 54:51 Gazda (Okál)
  • Střely: 37:37
  • Trestné minuty: 4:10
  • Brankáři: Tomek (33/37) – Furch (34/37)
  • Sestava Litvínova: Tomek (Zajíček) – Zile, Demel, Šalda, Baránek, Czuczman, Zeman, Strejček – Kirk, Sukel’ (C), Koblasa – Hlava, D. Kaše, O. Kaše – Kudrna, Jurčík, Válek – Maštalířský, Zygmunt, Havelka
  • Sestava Komety: Furch (Lukeš) – Ďaloga, Gazda, Holland, Kučeřík, Moro, Kaňák, Osburn – Kos, Marcinko, Pospíšil – Zaťovič (C), Cingel’, Flek – Moses, Zbořil, Vincour – Okál, Kollár, Kohout

Extraliga ledního hokeje play off 2024 Litvínov - Kometa Brno: 4. zápas (22. 3. od 17:00), statistiky, review, výsledek

Domácí stadion Chezy byl i dějištěm čtvrtého zápasu, který odstartoval v pátek 22. 3. 2024 od 17:00. O vítězi tentokrát nebylo pochyb, Kometa vyhrála 5:1 a srovnala stav série na 2:2.

Úvodní třetina patřila hostům. Již ve 4. minutě Flek u červené čáry vystihl nepřesnou rozehrávku Litvínova a přes bránícího Šaldu se dostal až k brance, kde si zkušeně položil Tomka a zakončil střelou pod horní tyč. Nevydařená rozehra Chezy stála i u druhého gólu, Kohout v pádu zadovkou přenechal puk Okálovi a ten našel nehlídaného Mora, jenž našel mezeru mezi Tomkovými betony. I díky dvěma ubráněným oslabením Kometa po 20 minutách vedla 2:0.

Ve druhé části hosté svůj náskok ještě umocnili. Pospíšil ve druhé minutě ve vlastním obranném pásmu vypíchl kotouč a několika mocnými záběry přesprintoval dotírající hráče. Svůj samostatný únik zakončil přesnou střelou k bližší tyči, Tomek přepustil místo v kleci Zajíčkovi. Jeho neprůstřelnost trvala jen 12 minut, přesilovku Komety těsně za polovinou utkání využil Moses. Verva si žádné výraznější šance vytvořila, po dvou částech tak prohrávala 0:4.

Ani v závěrečné třetině Cheza se svým soupeřem nesrovnala krok. Jiskru naděje, kterou vykřesala přesilová hra v 54. minutě, prakticky okamžitě sfoukl Marcinko – gólem v oslabení poslal Kometu do pětigólového vedení. Litvínov sice v této početní výhodě zásluhou Koblasy přeci jen zaznamenal čestný úspěch, ale to bylo pro páteční večer vše. V sérii i nadále vítězí hosté, na Moravu se čtvrtfinále vrátí za stavu 2:2.

4. zápas Litvínov vs. Kometa Brno – 1:5 (0:2, 0:2, 1:1)

• Góly: 54:43 Koblasa (PP, Kirk + Baránek) – 03:59 Flek, 11:24 Moro (Okál + Kohout), 21:22 Pospíšil, 33:26 Moses (PP, Flek + Zaťovič), 53:45 Marcinko (SH, Flek)
  • Střely: 27:25
  • Trestné minuty: 4:8
  • Brankáři: bude doplněno

Na pátý zápas se série vrátí do brněnského Ronda, utkání startuje v neděli 24. března v 17:00. Sledujte online stream ZDE.

Největší šanci úvodních minut si vytvořila Kometa, kapitán Zaťovič v šesté minutě po buly pálil z kruhu. Jeho střela sice Tomka překonala, zastavila se ale o tyč. Síť se tak rozvlnila až v 16. minutě, kdy Moses převzal puk u mantinelu, prokličkoval s ním až před branku a uklidil ho pod víko. Domácí po první třetině vedli 1:0.

Stejný stav platil i po další dvacetiminutovce. Kometa měla od 26. minuty k dispozici první přesilovou hru v zápase, Baránek si šel odpočinout za držení. Krátce poté Flek dělovou ránou prověřil Tomkovy reflexy, litvínovský brankář puk vykopnul betonem. V závěru výhody ještě Moravané mohli dorazit kotouč do odkryté klece, Marcinko ale v klíčové chvíli minul. Před třetím dějstvím tak byl zápas stále otevřený.

A ve 49. minutě se skutečně začínalo od nuly, resp. od stavu 1:1. Kometa v úvodu třetí části v krátkém časovém sledu musela dvakrát do čtyř, napodruhé už Cheza přesilovku využila – a postaral se o to nejlepší kanonýr play off Kirk, jenž z levého kruhu švihem mířil přesně k zadní tyči. Zbytek základní hrací doby byl na velké šance skoupý, až v posledních sekundách Kometa zahrozila při sérii vhazování v útočném pásmu. Gól však nepadl, Rondo se tedy stalo svědkem prvního letošního nekonečného prodloužení.

5. zápas Kometa vs. Litvínov – 1:2 p.p. (1:0, 0:0, 0:0)

• Góly: 16:23 Moses (Zbořil) – 48:47 Kirk (PP, Kaše + Jaks), 69:50 Hlava
  • Střely: 31:39
  • Trestné minuty: 4:4
  • Brankáři: Dominik Furch (36/38) – Matej Tomek (31/32)
  • Sestava Komety: Furch (Lukeš) – Gazda, Kučeřík, Holland, Ščotka, Moro, Kaňák, Osburn – Kos, Marcinko, Pospíšil – Zaťovič (C), Cingel’, Flek – Moses, Zbořil, Vincour – Okál, Kollár, Kohout
  • Sestava Litvínova: Tomek (Zajíček) – Jaks, Zile, Demel, Baránek, Zeman, Czuczman, Zeman, Šalda – Hlava, D. Kaše, O. Kaše –  Kirk, Sukel’ (C), Koblasa – Kudrna, Jurčík, Abdul – Maštalířský, Zygmunt, Havelka

6. zápas Litvínov - Kometa Brno ve čtvrtfinále play off TELH (26. 3 od 17:30), výsledek, review, střelci a brankáři

Je dobojováno, Litvínov postupuje do semifinále. Cheza v šestém duelu zlomila tolik diskutované prokletí domácích celků a za bouřlivého jásotu ochozů Zimního stadionu Ivana Hlinky porazila Kometu přesvědčivě 4:1.

Za vítězstvím si Severočeši šli od začátku. Již v šesté minutě Ondřej Kaše při rychlém přechodu do útočného pásma pasem od mantinelu našel Koblasu, ten se z předbrankového prostoru nemýlil. V desáté minutě při dalším rychlém výpadu Chezy Furch pouze vyrazil Hllavovu střelu, kapitán Sukeľ prudkou ranou uklidil kotouč za záda brněnského brankáře.

Kontaktního gólu se Kometa dočkala v 26. minutě v přesilové hře, kdy se Mosesova střílená přihrávka odrazila od bruslí bránícího Chemika. Odpověď na sebe ovšem nenechala dlouho čekat, již o 24 sekund později vrátil Litvínovu dvougólové vedení Koblasa. Asistenci si při jeho trefě z pravého kruhu znovu připsal Ondřej Kaše.

Dvě a půl minuty před druhou sirénou pak Koblasa dokončil první hattrick letošního play off. Znovu se ujala jeho tvrdá rána z kruhu, Litvínov tou dobou dokončoval první část čtyřminutové přesilovky po vyloučení Zbořila za faul vysokou holí. Kometa si ve třetí části vytvořila několik slibných šancí, Tomek byl ovšem v domácí kleci bezchybný.

Litvínov ovládl sérii poměrem 4:2 na zápasy a poprvé od roku 2015 postupuje do semifinále play off. O jeho dalším soupeři rozhodne sedmý zápas série mezi Třincem a Motorem; pokud uspějí Oceláři, Cheza půjde na Pardubice. Pokud zvítězí České Budějovice, Severočeši se utkají se Spartou.

6. zápas Litvínov vs. Kometa 4:1 (2:0, 2:1, 0:0)

• Góly: 05:41 Koblasa (O. Kaše + D. Kaše), 09:03 Sukel (Hlava), 25:56 Koblasa (O. Kaše), 37:32 Koblasa (PP, Abdul) – 25:32 Moses
  • Střely: 30:22
  • Trestné minuty: 8:10
  • Brankáři: Tomek (15/16) – Furch (22/26)
  • Sestava Litvínova: Tomek (Zajíček) – Jaks, Zile, Demel, Baránek, Zeman, Czuczman, Šalda – Koblasa, D. Kaše, O. Kaše –  Kirk, Sukel’ (C), Hlava – Kudrna, Jurčík, Abdul – Maštalířský, Zygmunt, Havelka
  • Sestava Komety: Furch (Lukeš) – Gazda, Kučeřík, Holland, Ščotka, Moro, Kaňák, Osburn – Moses, Kollár, Pospíšil – Zaťovič (C), Cingel’, Flek – Zbořil, Marcinko, Kohout – Kos, Vincour, Okál

Sleduj play off hokejové Extraligy na TV Tipsport

Kometa od nového roku šlape skvěle, brněnský tým se opírá o řadu střelců

Ještě o Vánocích se zdálo vysoce nepravděpodobné, že by Kometa Brno zakotvila v top čtyřce extraligy a získala pozvánku přímo do čtvrtfinále play off. Po rozpačitém úvodu sezony, který zažehnala, ji v prosinci zastihla druhá výsledková krize s pěti porážkami v řadě.

V lednu ale tuto sérii dokázala Kometa otočit, skvělými výsledky se postupně vrátila do kontaktu s mužstvy usilujícími o čtvrtou příčku za Pardubicemi, Spartou a Třincem. Brněnský tým ji získal především díky 15 vítězstvím z 22 odehraných utkání v kalendářním roce 2024.

Těžko odhadovat, jestli si stejnou formu dokážou hráči přenést i do čtvrtfinále play off. Přeci jen od posledního kola základní části a dalšího soutěžního startu dělí Kometu přesně dva týdny. Odpočinek ale jistě přišel vhod, zejména uvážíme-li, že Brno rozhodně neplánuje strávit ve vyřazovacích bojích jen jednu sérii.

Kádr Komety se totiž opírá o celou řadu osobností, které prožívají skvělou sezonu. Jako první se nabízí vyzdvihnout Jakuba Fleka, reprezentačního útočníka se třemi účastmi na mistrovství světa. Flek si hlasitě řekl o čtvrtou nominaci na šampionát – odehrál neproduktivnější rok v extraligové kariéře (45 bodů).

Ještě o gól více vsítil Steve Moses, kterého Kometa přivedla v létě s cílem učinit z něj obávaného střelce týmu. Moses tuto úlohu zvládl, nastřílel 20 branek. Americkému veteránovi určitě pomohlo i to, že Brno se kdykoli mohlo opřít i o další zakončovatele.

Hned šest brněnských hokejistů dosáhlo na 14 nebo více branek. Pouze Dynamo Pardubice se pyšní stejným počtem hráčů, kteří se dostali na tuto metu, zbytek extraligových mužstev si může o takovém rozložení produktivity nechat jen zdát.

Mezi lídry Komety se vyprofiloval například obránce Daniel Gazda, který dokonce útočil na střelecký rekord obránce v jednom ročníku ELH. Nakonec mu s 17 zásahy chyběl jediný další na srovnání ex-kladenského Bradyho Austina.

K úspěchu v play off je ale potřeba mít také jistotu v bráně. A i v tomto ohledu si může trenér Jaroslav Modrý mnout ruce. Dominik Furch patří k nejlepším gólmanům extraligy, a co víc, výborně se v nejvyšší soutěži uvedl i jeho teprve 18letý náhradník Jan Kavan.

Kometa má vyváženou soupisku a měla by v play off pomýšlet nejen na postup do semifinále, potenciálně může zatopit i Pardubicím a Spartě – dá se očekávat, že v dalším kole bude čekat právě jeden z těchto gigantů.

Nejlepší střelec: S. Moses (20 gólů)
Nejlepší nahrávač: J. Ščotka (28 asistencí)
Lídr bodování: J. Flek (19+26)
Nejtrestanější hráč: K. Pospíšil (90 TM)
Brankáři: D. Furch (31 Z, 19 V, zákroky 91,90 %)
J. Kavan (12 Z, 8 V, zákroky 93,05 %)
Š. Lukeš (12 Z, 3 V, zákroky 87,07 %)

Sleduj všechny streamy na jednom místě na Tipsport TV

Cheza prošla předkolem podle očekávání velmi rychle, tři hráči Litvínova patřili do sestavy týdne

Zřejmě nikoho nepřekvapilo, že Litvínov postoupil do čtvrtfinále play off extraligy. Stejně tak se dalo očekávat, že Cheza přehraje Plzeň v předkole vcelku snadno 3:0. Vždyť oba týmy dělilo v tabulce propastných sedm pozic.

I přes „sweep“ se ale sluší připomenout, že série se pro Vervu nevyvíjela stoprocentně hladce. V prvním zápase otáčela skóre až ve třetí třetině, plně pod kontrolou měla až druhé domácí utkání.

Litvínov pak nepochybně uvítal, že po třetím vysilujícím střetnutí stvrdil postup, byť až na začátku 76. minuty. Díky výhře v prodloužení si Cheza mohla užít luxus v podobně volného týdne, během kterého regenerovala a připravovala se na Kometu.

Předkolo Litvínov vs. Plzeň: výsledek série 3:0

• 1. zápas: Litvínov vs. Plzeň – 4:2
  • 2. zápas: Litvínov vs. Plzeň – 4:1
  • 3. zápas: Plzeň vs. Litvínov – 1:2 pp.

V předkole se Litvínov mohl opřít především o vynikající fazonu trojice hokejistů – Mateje Tomka, Marka Baránka a Liama Kirka. Všichni tři si svými výkony vysloužili nominaci do sestavy týdne v našem pravidelném seriálu z ELH.

Tomek byl dokonce zvolen druhou hvězdou. Litvínovský brankář měl nejvyšší úspěšnost zákroků v předkole, s 97 zásahy proti 101 střelám ji vytáhl na úžasných 96,04 %.

Baránek byl spíše nečekaným hrdinou, ale předkolo mu sedlo opravdu náramně. S bilancí 1+3 patří mezi nejproduktivnější obránce vyřazovací části. Bodově se podílel na všech vítězných brankách Chezy.

Dvě z nich vstřelil Kirk, který obléká černožlutý dres od léta. Britský útočník splnil očekávání vedení klubu, v základní části nasázel 19 gólů a zdá se, že ještě vystupňoval svou formu na play off.

Kirk je mužem velkých zápasů, v národním dresu to prokázal na MS 2021, kde byl se sedmi zásahy nejlepším střelcem společně s Kanaďanem Mangiapanem. V Litvínově má kolem sebe lepší spoluhráče než v reprezentaci, trenéra Mlejnka tak může těšit jeho souhra se Sukel’em a Koblasou.

Cheza má hned dvě elitní formace, v další útočné trojici budou defenzivu Komety trápit bratři Ondřej a David Kaše, které doplňuje rovněž velmi produktivní Nick Hlava.

Vybrané statistiky Litvínova v play off 2024

• Bilance: 2-1-0-0
  • Skóre: 10:4
  • Úspěšnost přesilových her: 3/14 (21,43 %)
  • Úspěšnost oslabení: 8/9 (88,89 %)
  • Nejproduktivnější hráč: Marek Baránek – 4 body (1+3)
Nejlepší střelec: P. Koblasa (24 gólů)
Nejlepší nahrávač: O. Kaše (31 asistencí)
Lídr bodování: O. Kaše (23+31)
Nejtrestanější hráč: R. Šalda (54 TM)
Brankáři: M. Tomek (36 Z, 23 V, zákroky 90,78 %)
Š. Zajíček (20 Z, 5 V, zákroky 90,88 %)

Zaregistruj se online a vsaď si u Tipsportu

Hokej Kometa vs. Litvínov: H2H, časová osa KOM - LIT, vzájemné zápasy, výsledky 2023/2024

V základní části si oba týmy rozdělily shodně po šesti bodech.

Litvínov měl výborný vstup do sezony, zatímco Kometa se trápila. To se odrazilo i na vzájemných duelech – Cheza vyloupila Rondo už ve třetím kole (3:2) a na konci října vyhrála doma 6:3.

Kometa se ale postupně rozehrála a po přelomu kalendářního roku chytila skvělou formu, která vygradovala úsekem osmi výher v devíti utkáních. Dvakrát v tomto období brněnští hokejisti přehráli Litvínov (3:1 doma, 3:2 venku).

Střelecky se ve vzájemných utkáních nejvíce dařilo Kristiánovi Pospíšilovi. Útočník Komety dvěma góly ve třetí třetině otočil poslední zápas v Litvínově, celkově se proti Cheze trefil čtyřikrát.

V dresu Litvínova se dva hráči prosadili třikrát – Jindřich Abdul a David Kaše.

Kometa vs. Litvínov: časová osa

• Kometa vs. Litvínov – 2:3 (22. září, 3. kolo ELH 23/24)
  • Litvínov vs. Kometa – 6:3 (31. října, 16. kolo ELH 23/24)
  • Kometa vs. Litvínov – 3:1 (17. ledna, 29. kolo ELH 23/24)
  • Litvínov vs. Kometa – 2:3 (1. února, 42. kolo ELH 23/24)
  • Kometa vs. Litvínov – 1. zápas ČF play off sledujte živě ZDE

Historie Litvínov vs. Kometa Brno v play off extraligy – vzájemné série

Zatímco Litvínov nechyběl v jediném ročníku samostatné extraligy, Kometu v ní mohli diváci sledovat až v sezoně 1995/96 – a dlouho také naposledy. Do Brna se nejvyšší soutěž vrátila v ročníku 2009/10 a od té doby už je tým z největšího moravského města stálicí ELH.

Kometa debutovala v play off extraligy až v ročníku 2011/12. Sérii proti Litvínovu poprvé sehrála v sezoně 2014/15, kdy se silné výběry druhého (Cheza) a třetího (Brno) týmu základní části střetly v semifinále. Litvínov vyhrál 4:1 a následně v sedmém zápase finálové série získal svůj jediný titul v samostatné éře ČR.

Litvínov od té doby hned několikrát nepostoupil do play off, případně vypadl hned v prvním kole. Až do letošního předkola tak Cheza od památného titulu nevyhrála jedinou sérii!

Na odvetu ze semifinále 2015 tedy dojde až nyní, Kometa se s Litvínovem střetne teprve podruhé ve více než třicetileté historii extraligy.

Historie Kometa vs. Litvínov v play off – výsledky sérií
Sezona Fáze ELH Vítěz série
2014/2015 Semifinále Litvínov, 4:1

Tip na výsledek HC Kometa Brno vs. HC Verva Litvínov online (17. 3. 2024, Tipsport extraliga play off, 1. zápas čtvrtfinále)

Kometa je sice doma podle kurzů favoritem, ale oba týmy mají velmi kvalitní soupisky. Litvínovu by ve venkovních zápasech mohl velmi pomoci rozchytaný Tomek, který může otupit případný brněnský tlak. Vzhledem k vypsaným kurzům tak zkusíme sázku na remízu po 60 minutách.

TIP (1. zápas): Bude se prodlužovat sipka Vsadit u Tipsportu