Soupeři české hokejové reprezentace na ZOH 2026

Získej BONUSY za registraci ZDARMA

Online sázková kancelář Tipsport

Ke vkladu až 50 000 Kč + 300 Kč zdarma

VSAĎ TEĎ
Online sázková kancelář Betano

Ke vkladu až 3 000 Kč + 350 Kč zdarma

VSAĎ TEĎ
Online sázková kancelář Fortuna

Ke vkladu až 6 000 Kč + 300 Kč zdarma

VSAĎ TEĎ
18+ Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost.

Úřadující olympijští šampioni, vicemistři světa pro rok 2023. Česká hokejová reprezentace zná dva ze svých soupeřů pro základní skupinu ZOH 2026 v Miláně. S kým se naši hráči na olympijském turnaji utkají, jak vypadá složení dalších skupin?

Obránce Jakub Jeřábek a brankář Šimon Hrubec v zápase se Švýcarskem na olympijském hokejovém turnaji na ZOH 2022 v Pekingu Foto: Profimedia

Čeští hokejisté se na ZOH 2026 v Miláně utká s Finskem, Německem a kvalifikantem

Známe soupeře. Českou reprezentaci na mužském hokejovém turnaji v rámci ZOH 2026 v Miláně vyzvou výběry Finska a Německa, třetí soupeř našich hráčů pak vzejde z kvalifikace. Vyplývá to z rozpisu, který zveřejnila Mezinárodní hokejová federace (IIHF).

sipka Klikněte ZDE a sledujte hokej živě, s bonusem za registraci

Sleduj průběh zápasu ZDE

Klíčovým pro rozdělení týmů do skupin je aktuální světový žebříček IIHF, ve kterém Česku po čtvrtfinálovém vyřazení z letošního světového šampionátu patří osmá příčka.

To Finové jsou v době zveřejnění rozpisu druzí. V nedávné minulosti získali dva tituly mistrů světa (2019, 2022), na italskou olympiádu odcestují jako obhájci zlata ze ZOH 2022 v Pekingu.

Němci, toho času pátá země v hodnocení IIHF, těží především ze stříbrného tažení na letošním MS v hokeji. Také naši západní sousedé však dosáhli na velký úspěch pod pěti kruhy, ZOH 2018 v Pchojngčchangu zakončili na druhé příčce.

Český hokej na ZOH 2026: Základní skupina B

  • Finsko (2. v žebříčku IIHF)
  • Německo (5. v žebříčku IIHF)
  • Česko (8. v žebříčku IIHF)
  • kvalifikant (několik různých zemí)

Derby pod pěti kruhy? Slovensko bude o postup na ZOH 2026 usilovat v kvalifikaci

Kdo bude třetím soupeřem české reprezentace? O tom rozhodne tradičně obsáhlý systém kvalifikací, který odstartuje už letos v prosinci a vyvrcholí začátkem září 2024. Šanci mají na tři desítky reprezentačních výběrů, na olympijský turnaj se podívají tři nejúspěšnější.

Velkou šanci se kvalifikovat má i Slovensko, které ostatně právě coby kvalifikant v Pekingu vybojovalo historický bronz. Tehdy 17letý Juraj Slafkovský byl vyhlášen nejužitečnějším hráčem turnaje, se sedmi góly byl i nejlepším střelcem.

Tentokrát se slovenská reprezentace zapojí přímo do závěrečné fáze kvalifikace. Čtyřčlenný turnaj – oficiálně vedený jako skupina D – bude Bratislava hostit v termínu od 29. srpna do 1. září 2024.

Slováky vyzve Kazachstán, jeden z vítězů 3. kola a také Bělorusko, pakliže do té doby bude vpuštěno do mezinárodních soutěží. Vítěz této skupiny získá pozvánku na nejprestižnější světový turnaj.

sipka Letní olympiáda se blíží: Vše o LOH 2024 v Paříži si přečtěte ZDE

ZÁVĚREČNÁ KVALIFIKACE (29. 8. – 1. 9. 2024)
Skupina D Skupina E Skupina F
Slovensko Lotyšsko Dánsko
Bělorusko Francie Norsko
Kazachstán Rakousko Slovinsko
Q6 Q5 Q4
3. KOLO KVALIFIKACE (8. – 11. 2. 2024)
Skupina G Skupina H Skupina J
Maďarsko Velká Británie Korea
Litva Rumunsko Polsko
Japonsko Čína Ukrajina
Q9 Q8 Q7
2. KOLO KVALIFIKACE (14. – 17. 12. 2023)
Skupina K Skupina L Skupina M
Estonsko Nizozemsko Srbsko
Island Španělsko Chorvatsko
Bulharsko Mexiko Turecko
JAR Thajsko Tchaj-wan

Rusko a Bělorusko s otazníkem, v této sezoně se v mezinárodních soutěžích neobjeví

Přestože Rusko a Bělorusko jsou kvůli pokračujícímu válečnému konfliktu na Ukrajině vyloučené z mezinárodních soutěží, v olympijském rozpisu IIHF se obě země objevují.

Sborná, aktuálně třetí tým žebříčku IIHF a stříbrný medailista ze ZOH 2022, byla zařazena do olympijské skupiny C. Bělorusové pak mají startovat ve finálové kvalifikační skupině D v Bratislavě. Nad účastí obou výběrů se ale vznáší velký otazník.

Je totiž jisté, že v právě probíhající sezoně 2023/2024 se ani jeden z celků do mezinárodních klání nezapojí – MS v hokeji 2024 či turnaje Euro Hockey Tour proběhnou bez jejich účasti.

Klíčový ovšem bude stav věcí budoucích. Finále kvalifikace spadá do sezony 2024/25, samotný olympijský turnaj pak do ročníku 2025/26. Mezinárodní hokejová federace zatím neuvedla, jak bude postupovat v případě pokračujících sankcí.

Sleduj streamy nejoblíbenějších zápasů živě na Betano TV

Hokej na ZOH 2026: Složení skupin, týmy

Zimní olympiáda v italských městech Milán a Cortina d'Ampezzo proběhne v termínu od 6. do 22. února 2026. Turnaje v ledním hokeji budou hostit milánské arény PalaItalia Santa Giulia a Fiera Milano Rho. V tuto chvíli ještě není zřejmé, zda se pod pět kruhů vrátí hvězdy zámořské NHL.

Jasněji je v otázce obsazení tří základních skupin, při započtení Ruska už známe 9 z 12 účastníků prestižního klání.

Skupina A už má kompletní podobu, narazí zde na sebe Kanada, Švédsko, Švýcarsko a pořadatelská Itálie. Již zmiňovaná Skupina B přinese souboje Česka, Finska, Německa a jednoho kvalifikanta. Ve skupině C pak výběry Ruska a USA doplní hned dva týmy z kvalifikace.

Na předchozí olympiádě všech 12 týmů postoupilo do play off, pouze čtyři nejlepší však prošli rovnou do čtvrtfinále. Zbývajících osm celků absolvovalo osmifinále, které pro českou reprezentaci po prohře 2:4 se Švýcarskem znamenalo konečnou.

Budeme doufat, že další olympijský cyklus naši hokejisté zakončí lépe – do startu milánského turnaje zbývá dva a čtvrt roku.

sipka Sledujte hokejové live streamy ZDE, s bonusem za registraci

HOKEJ NA ZOH 2026, MILÁN: ZÁKLADNÍ SKUPINY
Skupina A Skupina B Skupina C
Kanada Finsko Rusko
Švédsko Německo USA
Švýcarsko Česko Q1
Itálie Q3 Q2

Využij skvělý bonus pro nové sázkaře

Zaregistruj se u online sázkové kanceláři Betano

BETANO - získej bonus až 3 000 Kč + 350 Kč

Dokonči snadno a rychle online registraci a získej 350 Kč zdarma. Navíc na tebe čeká možnost získat další bonus ke vkladu až 3 000 Kč.

KLIKNI ZDE a vsaď si u Betano

Hrajte zodpovědně a pro zábavu! Zákaz účasti osob mladších 18 let na hazardní hře. Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost! Využití bonusů je podmíněno registrací u provozovatele - informace zde.

SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY

Petr Nedvěd, Radim Rulík a Alois Hadamczik představují nový dres české hokejové reprezentace, kterou sponzoruje Betano

Betano je oficiálním partnerem české reprezentace v hokeji

Nová éra českého hokeje začíná. Sázková společnost Betano je novým sponzorem reprezentace, kterou bude podporovat nejen při pouti za...

Čeští hokejisté se radují z gólu proti finské reprezentaci

Hokejový turnaj Karjala Cup 2023 - program, tabulka, výsledky

První zastávkou EHT 2023/24 bude jako tradičně Karjala Cup ve Finsku 🏒 Podívejte se na program a výsledky zápasů, tabulku nebo nominaci...

Finsko vítězí na MS 2022

Rekordy a statistiky MS v hokeji

Vůbec první hokejový šampionát se uskutečnil už před více než 100 lety. 🏒Podívejte se na všechny zajímavé rekordy.

ONLINE SÁZKOVÉ KANCELÁŘE

Vsaď teď
Vsaď teď
Vsaď teď
Vsaď teď
Vsaď teď
Vsaď teď
Vsaď teď

 

Zákaz účasti osob mladších 18 let na hazardní hře. Hrajte zodpovědně.Hrajte zodpovědně. 18+ | Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost.