Extraliga play off dnes živě: Pardubice vs. Litvínov stream

Tradiční hokejové kluby Pardubic a Litvínova odehrály v nejvyšší soutěži všech 31 sezon. Přesto na sebe v play off Tipsport extraligy dosud narazily pouze jednou. Před devíti lety uspěla Cheza, tentokrát ale bude jasným favoritem Dynamo. Semifinálová série začíná v Pardubicích.

Živý přenosInformaceVýsledky
Dynamo Pardubice – Verva Litvínov
Vzájemná bilanceTip

Petr Koblasa a Roman Will by měli být důležitými hráči semifinále Pardubice vs. Litvínov v play off extraligy 2024 Foto: Profimedia

Tipsport extraliga semifinále play off 2024 dnes: Kde sledovat HC Dynamo Pardubice vs. HC Verva Litvínov živě online?

Pardubice díky prvnímu místu v základní části a úspěšném čtvrtfinále odehrály jen pět zápasů v posledních čtyřech týdnech. Litvínov měl náročnější kalendář, musel vyřadit už dva soupeře a postup do semifinále stvrdil až v úterý. Může tuto sérii ovlivnit únava? Zjistíme to už brzy, 2. zápas se hraje v pondělí 1. dubna od 17:00.

sipka Sledujte hokej Pardubice vs. Litvínov živě a zdarma ZDE

Sleduj průběh zápasu ZDE

Kurzy na hokej Dynamo Pardubice - Litvínov dnes, informace o sérii semifinále play off ELH 2023/24

Pardubice po rekordním zápisu v základní části nastoupily do play off hokejové extraligy jako největší adepti na titul. A zůstávají jím i po čtvrtfinále, v němž Dynamo potřebovalo jen pět duelů, aby zlomilo houževnatý Hradec. Aktuálně si celkový triumf Pardubic můžete vsadit v kurzu 1,82, Dynamo je tedy favoritem oproti celému poli!

Litvínov je naopak nejníže nasazeným týmem ze semifinalistů, a tak není překvapením, že mu Tipsport přisuzuje nejvyšší kurz na zisk titulu – 20,00, což by odpovídalo jen 5% šanci.

Cheza potřebuje alespoň jednou uspět na ledě historicky nejlepšího týmu ELH, jinak naprosto jistě nepostoupí. V základní části se jí to jednou povedlo, stejně tak ale jednou Dynamo vyloupilo Zimní stadion Ivana Hlinky.

Kurzy na tuto sérii jsou tudíž neúprosné, Pardubice mají před sebou jasný úkol – po 12 letech se vrátit do finále extraligy (1,15). Litvínov sice na podobnou možnost čeká jen devět let, bookmakeři ale moc nevěří, že by se to Cheze letos mohlo povést (5,30).

📣 Kapacita: 10 194 5 944
🏆 Mistr TELH: 3× (2004, 2010, 2012) 1× (2015)
✅ Kurz na postup: 1,07 8,00
🏒 H2H bilance: 2:2 - info zde
📺 Živé přenosy: TV Tipsport, TV Chance

Semifinále play off hokejové extraligy Dynamo Pardubice vs. Verva Litvínov: výsledky, stav série, zápasy a skóre

Podívejte se na přehled výsledků zápasů semifinále play off mezi Pardubicemi a Litvínovem. V tabulce samozřejmě najdete i aktualizovaný průběžný stav série.

Při klepnutí na konkrétní utkání se přesunete na krátkou reportáž ze zápasu, v níž si můžete připomenout nejdůležitější momenty a vývoj utkání. Kromě souhrnu uvidíte i přehledné statistické údaje konkrétního zápasu včetně střelců gólů, počtu střel či sestav.

SEMIFINÁLE PLAY OFF 2024: PARDUBICE - LITVÍNOV
Konečný stav série – 4:0
31. 3., 17:00 Pardubice vs. Litvínov (1. zápas) 2:1
1. 4., 17:00 Pardubice vs. Litvínov (2. zápas) 3:0
4. 4., 17:30 Litvínov vs. Pardubice (3. zápas) 2:3
5. 4., 19:00 Litvínov vs. Pardubice (4. zápas) 5:6

Hokej extraliga play off Pardubice - Litvínov: 1. zápas (31. 3. od 17:00), výsledek, sestavy, střelci

První semifinále se rozehrálo v pardubické Enteria areně v neděli 31. března 2024 v 17:00. Pardubice vstoupily do série lépe, vyhrály 2:1 a mají první bod.

Hned od začátku mělo Dynamo velký tlak a zasypávalo Tomka spoustou střel. Přesto první gól padl do sítě Willa, který v 10. šanci neměl šanci reagovat na Abdulovu ránu z mezikruží, kterou ještě jemně tečoval Kudrna.

Pardubice ale v 17. minutě srovnaly, když Kaut na modré čáře i po pádu dokázal chytře prostrčit puk Paulovičovi do úniku. Paulovič předvedl perfektní blafák a srovnal.

Ve druhé části žádná branka nepadla, přestože Dynamo několikrát bylo velmi blízko. Za zmínku stojí dva zákroky Tomka, který nejprve betonem při slidu vykopl ránu Pauloviče, o něco později odmítl Zohornovu střelu do prázdné brány. Na druhé straně zase mohl Zygmunt trefit odkrytou klec, ale povedený blafák nedokázal zakončit mezi tři tyče.

Rozhodl tak moment ze 45. minuty, kdy obránce Vála nabral velkou rychlost ve středním pásmu, dostal se k puku a projel do střelecké pozice. Tomek sice jeho pokus zpomalil, ale nezastavil. Rána se mezi betony došourala až za čáru a Pardubice vedly 2:1.

Na konci ještě zůstal nepochopitelně sám na útočné modré Ondřej Kaše, který se dostal do nájezdu, ale puk mu při pokusu o blafák sjel a Litvínov se vyrovnání nedočkal.

1. zápas Pardubice vs. Litvínov – 2:1 (1:1, 0:0, 1:0)

• Góly: 16:44 Paulovič (Kaut + Čerešňák), 44:10 Vála – 9:22 Kudrna (Abdul + Jícha)
  • Střely: 41:22
  • Trestné minuty: 0:4
  • Brankáři: Will (21/22) – Tomek (39/41)
  • Sestava Pardubic: Will (Pavlát) – Čerešňák, D. Musil, Košťálek, Dvořák, Hájek, Vála, Houdek – Hyka, Sedlák (C), Pánik – Radil, Zohorna, Kousal – Kaut, A. Musil, Paulovič – Vondráček, Poulíček, Mandát
  • Sestava Litvínova: Tomek (Zajíček) – Jaks, Zile, Demel, Baránek, Zeman, Czuczman, Šalda – Koblasa, D. Kaše, O. Kaše –  Kirk, Sukel’ (C), Hlava – Kudrna, Jícha, Abdul – Maštalířský, Zygmunt, Havelka

Tipsport extraliga play-off 2024 Pardubice - Litvínov: 2. zápas (1. 4. od 17:00), výsledek, report, statistiky

Druhé semifinále proběhlo rovněž v pardubické hale. Zápas startoval v pondělí 1. dubna 2024 v 17:00 a Pardubice zvítězily 2:0.

Stejně jako v prvním utkání bylo Dynamo v první třetině podstatně aktivnější než soupeř, což potvrdil poměr střel 16:4. Dlouho sice skóre zůstávalo bez branek, ale 14 sekund před sirénou se Adam Musil uvolnil za bránou, skvěle předložil puk Vondráčkovi a ten z blízka trefil horní část Tomkovy klece.

Ve druhé třetině Litvínov vyrovnal hru, a dokonce si vytvořil několik zajímavých příležitostí. Zygmuntovu střelu ale odrazilo břevno, Havelkův nájezd zase pokryl Will.

I ve třetí třetině se Verva dostávala do mírné převahy, pardubická obrana ale nepouštěla hosty do vyložených šancí. Will předvedl řadu rutinních zákroků, chytil i několik dorážek. Na konci ještě Dynamo pojistilo výhru dvěma góly do prázdné brány, které vsítili Paulovič a Poulíček.

2. zápas Pardubice vs. Litvínov – 3:0 (1:0, 0:0, 2:0)

• Góly: 19:46 Vondráček (A. Musil + Čerešňák), 58:25 Paulovič (ENG), 59:57 Poulíček (ENG, A. Musil)
  • Střely: 35:25
  • Trestné minuty: 4:6
  • Brankáři: Will (25/25) – Tomek (32/33)
  • Sestava Pardubic: Will (Pavlát) – Čerešňák, D. Musil, Košťálek, Dvořák, Hájek, Vála, Houdek – Hyka, Sedlák (C), Pulovič – Radil, Zohorna, Kousal – Kaut, A. Musil, Říčka – Vondráček, Poulíček, Mandát
  • Sestava Litvínova: Tomek (Zajíček) – Jaks, Zile, Demel, Baránek, Zeman, Czuczman, Šalda – Hlava, D. Kaše, O. Kaše –  Kirk, Sukel’ (C), Koblasa – Kudrna, Jícha, Abdul – Maštalířský, Zygmunt, Havelka

ELH playoff čtvrtfinále Litvínov - Pardubice: 3. zápas (4. 4. od 17:30), výsledek, góly, sestavy

Ke třetímu utkání se tato semifinálová série přesunula na Zimní stadion Ivana Hlinky. Zápas se rozehrál ve čtvrtek 4. dubna 2024 v 17:30 a Pardubice se díky vítězství 3:2 přiblížily na samou hranu postupu do finále.

Chemici do utkání vstoupili pasivně, což východočeská družina nemilosrdně trestala. Zatímco Litvínov ještě ani nevystřelil na branku, Kousal v 9. minutě zachytil rozehrávku a křižným pasem k pravému kruhu přenesl hru k Zohornovi. Ten otevřel skóre přesným švihem nad lapačku. V 16. minutě tak Pardubice poprvé v play off využily přesilovku pěti proti čtyřem, v kruhu stojící Čerešňák střelou z první našel skulinu mezi Tomkovou výstrojí a tyčí. To domácí se ke své první střele dostali až po více než 16 minutách hry, v úvodním dějství zůstala jedinou.

Ve druhé třetině Litvínov přidal na důrazu, Pardubice přesto byly aktivnější a svého soupeře přestřílely v poměru 14:6. Největší šanci si po krásné individuální akci vytvořil Ondřej Kaše, v závěru úprku k Willově brance ovšem ztratil kontrolu nad pukem. Gól nepadl ani na druhé straně, i po 40 minutách tak Dynamo vedlo 2:0.

Ve 47. minutě náskok ještě vzrostl. Kousal v obranném pásmu převzal odražený puk, cestou přes hřiště si ho vyměnil se Sedlákem a následně našel nehlídaného Radila – přesouvající se Tomek máchl lapačkou do prázdna. Necelou minutu nato ovšem udeřil i Litvínov; Baránek po rychlém přesunu akce z obranné třetiny vystřelil bekhendem, puk těsně před Willem tečoval clonící Demel.

Cheza se nadechla k závěrečnému náporu, který čtyři a půl minuty před koncem umocnilo odvolání brankáře. Záhy se domácí dočkali kontaktní trefy, Ondřej Kaše si mezi kruhy našel odražený puk a z otočky mířil přesně nad Willovu lapačku. Kýženého vyrovnání se ale Litvínov i přes drtivý tlak nedočkal, v dalším zápase tak bude odvracet konec sezony.

3. zápas Litvínov vs. Pardubice – 2:3 (0:2, 0:0, 2:1)

• Góly: 47:08 Demel (Baránek + Abdul), 55:48 O. Kaše (Zile, Kirk) – 08:09 Zohorna (Kousal), 15:23 Čerešňák (PPG, Radil + Kousal), 46:25 Radil (Kousal, Sedlák)
  • Střely: 15:37
  • Trestné minuty: 6:2
  • Brankáři: Tomek (34/37) – Will (13/15)
  • Sestava Litvínova: Tomek (Zajíček) – Baránek, Demel, Zile, Jaks, Czuczman, Zeman, Šalda – Kirk, Sukeľ (C), Koblasa – Hlava, D. Kaše, O. Kaše –  Kudrna, Jurčík, Abdul – Zygmunt, Jícha, Havelka
  • Sestava Pardubic: Will (Pavlát) – D. Musil, Čerešňák, Dvořák, Košťálek, Vála, Hájek, Houdek – Pánik, Sedlák (C), Hyka – Kousal, Zohorna, Radil – Paulovič, A. Musil, Kaut – Mandát, Poulíček, Vondráček

Extraliga ledního hokeje play off 2024 Litvínov - Pardubice: 4. zápas (5. 4. od 19:00), statistiky, reportáž, výsledek

Čtvrtý souboj mezi Litvínovem a Pardubicemi hostili taktéž Severočeši. Hrálo se v pátek 5. dubna od 19:00 a i počtvrté zvítězilo Dynamo, které postupuje do finále. Pardubice vyhrály 6:5 a ukončily sérii nejrychlejším možným způsobem.

Přitom to byl Litvínov, kdo vstoupil do utkání lépe. Už ve druhé minutě se odrazil puk k Davidovi Kašovi, který situaci sám před brankářem vyřešil přesnou střelou pod břevno. Pardubice ale vyrovnaly v osmé minutě, když po špatném střídání soupeře ujížděl Mandát sám z levé strany a střelou po ledě překonal Tomka.

Cheza ale dostala v první třetině dvouminutovou výhodu 5 na 3, kterou využil David Kaše tahákem na přední tyč. Litvínov navíc pár sekund před koncem úvodní části zvýšil na 3:1 po přesné střele Kirka z poměrně ostrého úhlu.

Do druhé třetiny nastoupil do pardubické brány Pavlát, který přihlížel skvělému obratu Dynama. Košťálkovo nahození od modré znamenalo snížení, Čerešňák rovněž z dálky vyrovnal a v 33. minutě už Pardubice vedly. V úniku 2 na 1 si Sedlák narazil s Hykou a pak zavěsil do odkryté brány.

Litvínovu druhá třetina vůbec nevyšla, po obří chybě Kirka se dostal Vondráček k puku za bránou, okamžitě předložil Poulíčkovi a ten perfektní ranou vyhnal Tomka z brány.

Ve třetí třetině Hyka předložil Pánikovi nahrávku do prázdné brány a Pardubice vedly o tři góly. Litvínov se ještě nevzdal, při přesilovce odvolal brankáře a Zile snížil na 4:6. O chvíli později dostal Chezu na kontakt Koblasa pohotovou dorážkou.

Nic dalšího už ale Litvínov nepředvedl, prohrál 5:6 a po čtyřech zápasech v semifinále končí. Pardubice jsou ve finále a budou čekat na soupeře, kterého se dozví nejdříve v neděli (pokud Sparta dokáže rovněž zvítězit 4:0).

4. zápas Litvínov vs. Pardubice – 5:6 (3:1, 0:4, 2:1)

• Góly: 1:19 D. Kaše (O. Kaše), 14:45 D. Kaše (PP, Jaks + O. Kaše), 19:53 Kirk (D. Kaše), 52:50 Zile (PP), 54:34 Koblasa (Demel, Kirk) – 7:14 Mandát (Vála), 22:17 Košťálek (Dvořák + A. Musil), 25:12 Čerešňák (Vondráček), 32:16 Sedlák (Hyka), 33:55 Poulíček (Vondráček), 50:59 Pánik (Hyka)
  • Střely: 33:33
  • Trestné minuty: 2:8
  • Brankáři: Tomek (16/21), Zajíček (11/12) – Will (7/10), Pavlát (21/23)
  • Sestava Litvínova: Tomek (34. Zajíček) – Baránek, Demel, Zile, Jaks, Czuczman, Zeman, Šalda – Kirk, Sukeľ (C), Koblasa – Hlava, D. Kaše, O. Kaše –  Kudrna, Jícha, Abdul – Zygmunt, Jurčík, Havelka
  • Sestava Pardubic: Will (21. Pavlát) – D. Musil, Čerešňák, Dvořák, Košťálek, Vála, Hájek, Houdek – Pánik, Sedlák (C), Hyka – Kousal, Zohorna, Radil – Paulovič, A. Musil, Kaut – Mandát, Poulíček, Vondráček

Sleduj play off hokejové Extraligy na TV Tipsport

Pardubice zlomily tuhý odpor Hradce, na postupu do semifinále play off se podílely všechny formace

Březen byl pro Dynamo Pardubice nejklidnějším měsícem této sezony, v níž byli Východočeši zvyklí na mimořádné vytížení – vždyť hráli i v Lize mistrů či na Spengler Cupu. Za poslední čtyři týdny ale musely nastoupit jen do pěti soutěžních utkání.

Dynamo využilo výhody, kterou získalo díky vítězství v základní části. Nemuselo do předkola play off a ve čtvrtfinále narazilo na neníže postavený tým tabulky. Pohled na výsledek série s Mountfield HK by naznačoval, že se Pardubice skutečně ve čtvrtfinále moc nezapotily.

Kdo ale sledoval strhující průběh východočeského derby, určitě ví, že pro Dynamo byl konečný stav 4:1 velkou úlevou. V každém z pěti utkání totiž Hradec bojoval o výhru až do konce utkání, všechny zápasy skončily rozdílem jednoho gólu.

Čtvrtfinále Pardubice – Mountfield HK (4:1 na zápasy)

• 1. zápas: Pardubice vs. Mountfield HK – 5:4 pp.
  • 2. zápas: Pardubice vs. Mountiield HK – 3:2
  • 3. zápas: Mountfield HK vs. Pardubice – 2:1 sn.
  • 4. zápas: Mountfield HK vs. Pardubice – 0:1
  • 5. zápas: Pardubice vs. Mountfield HK – 3:2

Ve prospěch Pardubic – a jejich poměrně hladký postup v 5 zápasech – nakonec hovořila možná nejen o trochu vyšší kvalita, ale především šíře kádru a rozložení sil. Dynamo do semifinále nedostali jeden nebo dva klíčoví hráči, na úspěchu se podílely všechny formace.

Důkazem budiž fakt, že nejproduktivnějším hráčem Dynama v play off je Tomáš Vondráček, který přitom nastupuje ve čtvrté formaci. Ve čtvrtfinále se ale blýskl bilancí 3+1, žádný jeho spoluhráč se mu nevyrovná v gólech ani bodech.

Pardubice ale už od základní části demonstrují, že jejich největší předností je právě šíře kádru. Bezvýhradně to potvrzují i v play off, v němž bodovalo už 16 hráčů z pole a k tomu můžeme přidat ještě jednu asistenci brankáře Romana Willa.

Jednička Pardubic byla jednou z hlavních postav dramatických utkání s Mountfieldem, která kdykoli mohla rozhodnout jedna malá chyba či nepozornost. Zatímco Lukáš Pařík na opačné straně občas zaváhal, Will byl celou dobu maximálně koncentrovaný a úspěšností zákroků 93,92 % dodal jistotu hráčům před sebou.

Vybrané statistiky Pardubic v play off 2024

• Bilance: 3-1-1-0
  • Skóre: 13:10
  • Úspěšnost přesilových her: 2/20 (10,00 %)
  • Úspěšnost oslabení: 17/20 (85,00 %)
  • Nejproduktivnější hráč: Tomáš Vondráček – 4 body (3+1)
Nejlepší střelec: L. Sedlák (22 gólů)
Nejlepší nahrávač: R. Kousal (31 asistencí)
Lídr bodování: L. Sedlák (22+25)
Nejtrestanější hráč: T. Zohorna (35 TM)
Brankáři: R. Will (39 Z, 31 V, zákroky 91,71 %)
D. Pavlát (4 Z, 3 V, zákroky 94,17 %)

Sleduj všechny streamy na jednom místě na Tipsport TV

Cheza v play off ještě neprohrála venku, do semifinále ji posunulo zejména zářící trio Tomek, Kirk a Koblasa

Hokejisti HC Verva Litvínov ve čtvrtfinále prokázali, že mohou být pro každého protivníka extrémně nepříjemným soupeřem. Cheza o tom přesvědčila Kometu Brno, a především její fanoušky. Třikrát totiž vyhrála v Rondu.

Právě výkony na stadionu soupeře posunuly Litvínov do semifinále. Severočeši rozehráli sérii výborně, odvezli si domů vedení 2:0. A i když o něj vzápětí přišli, v klíčovém pátém utkání se v Brně radovali po prodloužení.

Až úterní šestý duel definitivně potvrdil účast Chezy v dalším kole play off. Hráči ale i tak měli před semifinále celé čtyři dny na regeneraci, což by jim mělo před prvními duely s Pardubicemi stačit.

Čtvrtfinále Kometa vs. Litvínov (2:4 na zápasy)

• 1. zápas: Kometa vs. Litvínov – 1:2 sn.
  • 2. zápas: Kometa vs. Litvínov – 1:5
  • 3. zápas: Litvínov vs. Kometa – 3:4
  • 4. zápas: Litvínov vs. Kometa – 1:5
  • 5. zápas. Kometa vs. Litvínov – 1:2 pp.
  • 6. zápas: Litvínov vs. Kometa – 4:1

Je však nutné připomenout, že Litvínov už musel odehrát tři zápasy v předkole. Žlutočerní tak mají v nohách od startu play off už devět střetnutí, zatímco jejich aktuální soupeř musel do plné výzbroje jen pětkrát.

Další mírnou nevýhodu Chezy lze hledat v absenci třetího centra Ondřeje Jurčíka, který za strčení do čárového rozhodčího dostal stopku na první dvě semifinále. Určitě je fér zmínit zvláštnost, že pardubický Tomáš Hyka vyvázl po podobném prohřešku bez trestu.

Bez Jurčíka trenér Karel Mlejnek bude muset chtě nechtě trochu sáhnout do sestavy a přeskládat lajny. Litvínov přitom dosud v play těžit z výborné práce všech řad. Odborníci během zápasů Chezy vyzdvihovali třeba přínos čtvrté formace vedené Zygmuntem, kterou by asi trenéři rádi nechali pohromadě.

Jinak ale výkony Litvínova stojí především na třech pilířích, kterými jsou lídr bodování Liam Kirk (8+2), střelec Petr Koblasa (6+3) a také fenomenální Matej Tomek, který má nejvyšší úspěšnost zákroků ze všech zbývajících gólmanů v play off (94,49 %). Pokud má mít Cheza šanci na úspěch, musí všichni tito hráči i nadále držet laťku nastavenou velmi vysoko.

Vybrané statistiky Litvínova v play off 2024

• Bilance: 4-3-0-2
  • Skóre: 27:17
  • Úspěšnost přesilových her: 8/36 (22,22 %)
  • Úspěšnost oslabení: 21/24 (87,50 %)
  • Nejproduktivnější hráč: Liam Kirk – 10 bodů (8+2)
Nejlepší střelec: P. Koblasa (24 gólů)
Nejlepší nahrávač: O. Kaše (31 asistencí)
Lídr bodování: O. Kaše (23+31)
Nejtrestanější hráč: R. Šalda (54 TM)
Brankáři: M. Tomek (36 Z, 23 V, zákroky 90,78 %)
Š. Zajíček (20 Z, 5 V, zákroky 90,88 %)

Zaregistruj se online a vsaď si u Tipsportu

Hokej Pardubice vs. Litvínov: H2H, časová osa PCE - LIT, vzájemné zápasy, výsledky 2023/2024

Přestože Pardubice odehrály rekordní sezonu se ziskem 121 bodů, s Litvínovem se v základní části podělily rovnoměrně. Každý tým vyhrál dva zápasy, jednou doma a jednou venku, přestože Dynamo v celkovém součtu přestřílelo soupeře vysoko 161:104.

Poprvé proti sobě vyjeli hokejisté obou klubů na led hned v prvním kole. Pardubice dlouho vedly 2:1, až góly ve 45. a 46. minutě odskočily a nakonec vyhrály 5:1.

Říjnová odveta v Litvínově vyšla Cheze (4:1), která po úžasném nástupu vedla 3:0 už po první třetině.

V prosinci pak litvínovští hráči překvapivě zvítězili na ledě soupeře, přestože Pardubice zasypaly gólmany celkem 48 střelami! Šimon Zajíček ale pochytal všech 30 ran než se na začátku 37. minuty zranil. Zbytek zápasu dochytal Tomek, který dovedl Litvínov k výhře 4:2.

Zatím poslední střetnutí proběhlo už v tomto kalendářním roce, a přestože v něm Kirk na konci první třetiny otevřel skóre v přesilovce, Pardubice brankami Pánika a Sedláka otočily výsledek, který 18 sekund před koncem ještě jistil druhou trefou Pánik.

Ve vzájemných zápasech exceloval zejména litvínovský Petr Koblasa, který proti Pardubicím získal celkem šest bodů (3+3). Na straně Dynama měli nejlepší bilanci bývalí Češi v NHL Lukáš Radil (3+0) a Lukáš Sedlák (2+1).

Pardubice vs. Litvínov: časová osa

• Pardubice vs. Litvínov – 5:1 (15. září, 1. kolo ELH 23/24)
  • Litvínov vs. Pardubice – 4:1 (27. října, 14. kolo ELH 23/24)
  • Pardubice vs. Litvínov – 2:4 (10. prosince, 27. kolo ELH 23/24)
  • Litvínov vs. Pardubice – 1:3 (26. ledna, 40. kolo ELH 23/24)
  • Pardubice vs. Litvínov – 1. zápas SF play off sledujte živě ZDE

Historie Litvínov vs. Pardubice v play off extraligy – vzájemné série

Pardubice i Litvínov jsou extraligové stálice, oba kluby patřily mezi líhně talentů už dávno před revolucí. A tak není divu, že na těchto adresách se hraje nejvyšší soutěž od založení, a to bez výjimky.

Litvínov i Pardubice sice v minulosti několikrát musely hrát play out nebo baráž, ale vždy extraligu udržely. Letos tak odehrály 31. ročník ELH.

Proto je možná trochu překvapivé, že v samostatné české éře na sebe dosud narazily v play off pouze jednou. Bylo to ve čtvrtfinále sezony 2014/15. Litvínov obsadil v základní části druhé místo a proti devátým Pardubicím začínal doma.

Fanoušci Chezy na tuto sérii i další pokračování Litvínova v play off určitě vzpomínají velmi rádi. Litvínov přehrál Pardubice 4:1 na zápasy a poté porazil i Kometu a Třinec a získal svůj jediný titul v extralize.

Zajímavostí je, že v tehdejší sérii se gólově prosadili i jeden současný hokejista Pardubic. Lukáš Radil vsítil jediný gól tehdejšího týmu HC ČSOB Pojišťovna ve druhém zápase, který skončil výsledkem 4:1 pro Chezu.

Radil se přes zahraniční angažmá v KHL a NHL vrátil před sezonou 2022/23 do Pardubic a letos bude mít možnost po devíti letech skórovat i v odvetě.

Historie Pardubice vs. Litvínov v play off – výsledky sérií
Sezona Fáze ELH Vítěz série
2014/2015 Čtvrtfinále Litvínov, 4:1

Tip na výsledek HC Dynamo Pardubice vs. HC Verva Litvínov online (1. zápas série 31. 3. 2024, Tipsport extraliga play off)

Litvínov prokázal, že patří mezi lepší týmy extraligy, což naznačoval už výkony v základní sezoně. Vyřazení Komety je pro Chezu nepochybně úspěchem, na severu Čech se bude letošní ročník hodnotit kladně bez ohledu na to, jak dopadne semifinálová série.

Myslíme si, že právě top 4 je limit současného Litvínova. Kádr Pardubic je kvalitnější, byť i Cheza má ve svém středu vynikající individuality. V redakci HokejZpravy.cz očekáváme, že se znovu naplno projeví výhoda v šíři soupisky, která je nepochybně na straně Pardubic.

V průběhu série by navíc mohl zvýšit výhodu Dynama fakt, že v play off odehrálo o čtyři utkání méně. Proto zkusíme sázku na to, že Pardubice postoupí po 5 zápasech. Určitě je v možnostech Litvínova sebrat Pardubicím minimálně jeden zápas, ale byli bychom překvapeni, kdyby Cheza tento souboj zdramatizovala ještě více.

TIP (série): Pardubice zvítězí 4:1 na zápasy sipka Vsadit u Tipsportu